Hospicjum Onkologiczne

Współpracujemy z Hospicjum Onkologicznym Świętego Krzysztofa w Warszawie

Nasze zwierzęta odwiedzają pacjentów Hospicjum przy ul. Pileckiego 105.

Nasi wolontariusze pomagają zajmować się osobami chorującymi na choroby nowotworowe, hospitalizowanymi ze względów medycznych bądź socjalnych.

Zwierzęta towarzyszące naszym wolontariuszom wspomagają leczenie paliatywne .

Nasi pupile nie tylko "przełamują bariery", wywołując radość i uśmiech na utrudzonych twarzach, ale także przynoszą ulgę w cierpieniu i są natchnieniem do pracy twórczej.

Oto jeden z wierszy:

" ...Powoli przejdziemy pokoje.

Ludzi będziemy witać radośnie.

I życzyć im zdrowia we dwoje.

I choć zimy jeszcze nie ma my myślimy... o wiośnie.

Nieście Pieski Kochane.

W Nas nadzieje zdrowie, wytrwanie

Niech Wasza obecność spowoduje mocne spanie.

Przy pomocy Maryji serdeczne pojednanie."

(Tadeusz Kalinowski)

Prowadzenie Kampanii Bezpiecznych postaw i wiedzy o psie " Czy ktos wie, co siedzi w psie?"
na terenie powiatu szczycieńskiego

Psy Fundacji Razem Łatwiej"przełamały bariery"

Nasze psy regularnie odwiedzają dzieci w Szkole Podstawowej nr 257 im. Prof.

Wszyscy na pewno pamiętamy "Piątek z Pankracym". Dzieci ze szkoły przy ul. Podróżniczej mają możliwość uczestniczenia w cotygodniowych zajęciach z cyklu "Środa z psem".

Nasze psy w każdą środę zapraszają na zajęcia z dziećmi nie tylko inne zwierzęta, ale również ciekawych ludzi.

Dzieci zawsze z niecierpliwością oczekują na  następne spotkanie, a uczestnictwo w prowadzonych przez wolontariuszy Fundacji zajęciach umożliwia im wspomaganie umiejętności i pogłębianie wiedzy z zakresu kynologii i nie tylko.